Senetle Para Veren KuyumcularSenetle para veren kuyumcular

Her ne kadar insanlar tarafından alenen (açık biçimde) bilinmiyor olsa da halen birçok insan ya da kuyumcu senetle para vermeye devam etmektedir. Halk arasında bu kişilere “tefeci” de denilmektedir.

Genel manada halk arasında sevilen ve sözüne itibar edilen insanlar olarak bilinen birçok insanın tefeci olduğu gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Hiç ummadığınız kişiler tefeci çıkabilir. Tefeciler genelde kredi kartınız vasıtasıyla kartınıza taksit yaparak ya da gayrimenkul, araç gibi değerli mallarınızı rehin olarak tutarak size senet imzalatabilirler. Aynı zamanda rehin işleminin yanında ipotek ile de senet imzalatarak para verebilirler.

Tefecilerin verdiği para, üzerine işlenen faizle birlikte geri ödenmektedir. Bu faizler de son derece yüksek oranlarda olmaktadır. Aslında T.C yasalarına göre tefecilik son derece büyük bir suçtur ancak tefeciler bunu bir kılıfına uydurarak bu işlere devam etmektedirler. Eğer siz de tefeciden para alırsanız bu suç unsuruna ortak olmuş olursunuz. Yani siz de suçlu duruma düşersiniz. Tefecilere bulaştıktan sonra genelde sorunsuz kurtulmanız son derece zordur. Hatta birçok zaman ipotek edilen gayrimenkul ya da aracınız bile elinizden alınabilir.

Tefecilerden aldığınız paranın ödenememesi durumunda son derece yüksek oranlarda aylık faiz işletirler. Bu faizler belinizi bükecek ve aldığınız paranın belki 10-15 katına kadar faiz ödemek zorunda kalacaksınızdır.

Bizim burada size önereceğimiz, tefecilerle kesinlikle iş yapmayın. Umudunuz çok kısa bir zamanda ödeyemeyeceğiniz tutarlarda borçlara dönüşecektir. Unutmayın ki maaşı düzenli olan kamu personelleri, otomobili olanlar, kendine ait evi olanlar tefeciler için yolunacak kaz olarak görülmektedirler.

Aradığınız zaman birçok insan ya da kuyumcu bulabilirsiniz senetle para veren ama bu sürecin sonunda aileniz dağılabilir, borçlarınız mevcut borcunuzun 10 katına kadar çıkabilir ya da psikolojik anlamda sağlığınızdan bile olabilirsiniz. Senetle para veren kuyumcu ya da şahıs ararken bunları bir kez daha ve etraflıca düşünün. Kimse ailesinin dağılmasını istemez.

Bunların yanında kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanıyorken size kredi çıkartacağını iddia eden ve bu işlemler için dosya masrafı adı altında para isteyen kişilerden de uzak durun. Sizin çıkartamadığınız krediyi bir başkasının çıkartabilmesi imkânsıza yakın bir ihtimaldir.

Senetle para veren kuyumcu ya da tefeci aramak yerine size önerimiz evden para kazanma yolları adlı yazımızı ya da kolay yoldan para kazanma yolları yazımızı okumanızdır. Böylelikle emeğinizle helal biçimde para kazanabilirsiniz.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın