Senetle borç para veren var mı?Senetle borç para veren var mı?

Birçok kişi günümüzde finansal ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi kullanmaktadır. Geçtiğimiz günlere kadar ihtiyaç kredisinde vade 36 ay iken son yapılan düzenlemelerle beraber 48 aya çıkartılarak tüketicilerin rahat bir nefes alması sağlanmıştır. Ancak her kredi başvurusunda bulunan kişilerin müracaatı, maalesef geçmiş dönemde ki borç sıkıntılarından dolayı onaylanmamaktadır. Böyle durumda tüketiciler farklı yollara başvurarak ya nakit avans, ya kredili mevduat hesabından para çekme, bunlarda olmazsa eş-dost-akrabadan borç para bulmanın yollarına bakarlar. Bunların hiçbirinde de başarılı olamayınca “senetle borç para veren” diye araştırmaya yapmaya başlamaktadır.

Ülkemizde kredi verecek kurumlar yasalar çerçevesinde belirlenmiştir. Bu kurumlar banka ve yardım sandıkları gibi kurumlar olup, bu kurumlar haricinde kredi verme ve sözleşme imzalatma yetkisi kimsenin yoktur. Bu koşullar dışında senetle borç para almak tamamen borç alıp verme ilişkisidir.

Senetle para alırken dikkatli olmakta fayda var. Senet yasal bir belge olup, ödemelerin yapılmadığı takdirde yasal yolların açık olduğu unutulmamalı.

 

Biraz araştırma yapıldığında senetle borç para veren kişileri bulmak mümkün. Örneğin “İstanbul’da senetle borç para veren” diye araştırdığınızda bir sonuca ulaşabilir, belki düşük ihtimal de olsa senetle borç para veren kişilere ulaşabilirsiniz.

Burada bir hatırlatma yapalım. Daha önceki bu yazımızda kredi ve kredi kartları borçlarının ödenmemesi durumunda yasal takibe girmenin süresinden bahsetmiştik. Bu sürenin 90 gün olduğunu kısaca hatırlatalım. Senetle borç para aldığınızda ve zamanında ödeme yapmadığınız takdirde, borç aldığınız kişilerin banka kadar insaflı olmayacağını, 90 gün bekleyemeyeceklerini, ödememeniz durumunda ise yapılandırma yoluna gitmeyeceklerini belirtelim.

Senetle borç para alacaksanız eğer alacağınız net rakamı belirlemeli, vadeyi mümkün olduğu kadar da kısa tutmakta fayda var. Neden insanların bu yola başvurdukları aşikar, bunu tekrar hatırlatmaya gerek yok. Demek istediğimiz borçları bir yoluna koyup rahat bir nefes almak isterken kendinizi daha fazla borcun içinde bulmayın.

Bizim paylaşhan ekibi olarak her zamanki gibi tavsiyemiz bankalar gibi yasal zemini bulunan yerlerden kredi kullanarak bu sancılı dönemi atlatmanız. Tabi ki bu yazıyı okuyorsanız bankalardan yana şansınızın olmadığı gerçeğini de biliyoruz. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

Acil Para Lazım

 Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın