Qnb Finansbank 2018 Faiz OranlarıQnb 2018 Finansbank Faiz Oranları

Ülkemizde son zamanlarda gelişen ekonomik değerler ile birlikte insanlar faiz oranlarında bir düşüş beklentileri neticesinde Merkez Bankasının peş peşe aldığı faiz indirme kararları bulunmaktadır. Bu faiz indirme kararları ile birlikte insanlar çeşitli taleplerde bulunmak ve kredi çekmek için bankaların yolu tutmaktadır. Özellikle konut sektöründe yaşanan hareketlilik nedeniyle insanlar düşük faiz oranları ile konut kredisi çekmektedir. Bunun yanında ihtiyaç kredileri de son zamanlarda bir hayli artmış durumdadır. Diğer kredi seçeneği ise taşı kredisi olarak ön plana çıkmaktadır. Taşıt kredileri sıfır ve 2.el olmak üzere iki alanda verilmektedir.

Kredilerin Temel Özelliği

İnsanlar cüzi bir miktar ön ödeme ile birlikte konut satın alabilmektedir. Bu konut satışlarında bankalar konut bedelinin %80 oranında kredi verebilmektedir. Bunun yanında insanlar %20 oranında peşin para almaktadır. Konut kredileri 0-120 ay vade ve düşük faiz oranları ile verilmektedir. Kredilerde dikkat edilmesi gerekenler hususlar gelirler ile giderlerin doğru olarak tespit edilmektedir. Bu gelir tespitinde ödemelerin planlanması ve bütçenin sarsılmaması için özenli bir şekilde ödeme planlarının oluşturulması gerekmektedir.

Ülkemizde Kredi Faiz Oranları ve Vade Uzunlukları

Bankacılık alanında faaliyet gösteren QNB Finansbank üç ana başlık altında kredi vermektedir. Bunlardan konut kredilerinde 0-120 ay ve aylık faiz oranı %0,90 ile %0,95 arasında değişmektedir. Bunun yanında ihtiyaç kredilerinde 0-48 ay ve aylık faiz oranı %1,05 olarak sunulmaktadır. Banka bir diğer taşıt kredilerinde ise sıfır araç kredisinde 0-48 ay vade uzunluğu ve aylık %1,10 faiz oranı ile kredi vermektedir. İkinci el araçlarda ise aylık %1,14 oranında faiz uygulanmaktadır. Banka bu alanda çok uygun kredi olanakları ile insanları kredileri kullanması için teşvik etmektedir. Kredi masraflarının en alt düzeyde tutulduğu krediler yoğun olarak kullanılmaktadır.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın