Kredi Birleştirme Nedir Nasıl Yapılır 

Kredilerimi bir bankada birleştirmek istiyorum

 

 Çeşitli ihtiyaçların giderilmesi amacıyla birkaç bankadan birden çekilen krediler zamanla ödeme güçlüğü yaşanmasına neden olabiliyor. Birden fazla bankadan çekilen kredilerin ödenmemesi durumunda kredi notunuz ve bankaların gözündeki puanınız tek bir bankadan çektiğiniz ve ödeme güçlüğü yaşadığınız krediye göre daha fazla düşecektir. Bununla birlikte hangi bankaya hangi zaman diliminde ödeme yapacağınızı da unutmanız ya da çeşitli telaşlar sebebiyle aklınızdan çıkması normal. Bu durumları yaşamamak için kredilerinizi bir bankada toplayarak tek bankaya ve tek tarihte ödeme yapmanız hem kredi puanınız hem de bankaların gözündeki itibarınız açısından son derece faydalı olacaktır.

Kredilerimi bir bankada birleştirebilir miyim?

  Birden fazla bankadan kredi ya da kredi kartı borçlarınız varsa ve bu borçları ödemekte zorlanıyorsanız çekeceğiniz yeni bir kredi ile diğer tüm bankalara olan borçlarınızı ödemeniz ve o tarihten sonra sadece bir bankaya kredi ödemesi yapmanız hem zaman tasarrufu hem de ödeme kolaylığı açısından atmanız gereken önemli bir adımdır.

  Eğer bankaların size yeni bir kredi vermeyeceği kadar fazla borcunuz varsa yani kredi çekme limitiniz son aşamadaysa online başvuru yapmak yerine bizzat banka şubesine giderek kendiniz başvuru yaparsanız şansınız artacaktır.

Kredi birleştirme nasıl yapılır?

  Bankaya gittiğinizde çekmek istediğiniz kredinizi, diğer kredileri kapatmak ve kredi borçlarını tek bir bankada toplamak istediğinizi müşteri temsilcinize açık yüreklilikle ifade edin. Ayrıca ödeme konusunda sorun yaşatmayacağınızı mümkünse kanıtlarıyla beraber belirtin.

  Burada işi kolaylaştırmak adına, müşteri temsilcisinden önce siz şu cümleyi kurun:

Çekeceğim krediyi, diğer bankalardaki kredi borçlarımı kapatmak ve borcumu sadece sizin bankanızda toplamak istiyorum. Hatta kredimi direkt olarak hesabıma yatırmak yerine diğer bankalardaki kredi borçlarımı siz direkt olarak EFT yoluyla ödeyebilir ve bunu kredimin içinden çekebilirsiniz.” Böylelikle banka ve müşteri temsilcisi sizin bu konuda ciddi ve samimi olduğunuzu görecektir. Dolayısıyla kredi çekme ihtimaliniz yükselecektir.

  Bunlara ek olarak kredi borcunuz olan bankalardan alacağınız kredi borcu dokümanlarını sunmanız da kredi çekme yolunda önemli bir adım atmanıza olanak sağlar. Bununla birlikte toplam borcunuzu hesapladığınız bir dokümanı da sunarsanız faydalı olacaktır.

  Tüm bunlara ek olarak aşağıdaki belgeleri de kredi başvurunuz sırasında yanınızda hazır bulundurun ki işlemler hızlansın:

  • Maaş bordrosu
  • Eşiniz ya da ailenizi gelir durumunu gösteren belge
  • Üzerinize kayıtlı gayrimenkul, araç gibi malların belgesi
  • Kira geliriniz varsa bunun belgesi
  • Diğer bankalardaki borcunuzun dökümüAdmin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın