Kredi affı ne zaman çıkacak Kredi affı ne zaman çıkacak?

 

Bankalarla arası iyi olmayanların aklında son zamanlarda yer alan birincil soru: “Kredi affı ne zaman çıkacak?” olarak görünüyor. Bu noktada çok fazla soru olduğu için biz de sorunun cevabını vermek üzere yaptığımız araştırmaları okuyucularımıza sunmak istedik.

  Bankalarla işlem yapan vatandaşların hem mevcut durum hem de ileride yapacakları banka işbirliklerini (kredi, kredi kartı gibi) güçlendirmek için kredi sicillerinin temiz olması gerekiyor. İşte bundan dolayı “Kredi sicil affı ne zaman?” sorusuna da cevap verilmesi gerekiyor.

  Her sene Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun (TESK) yaptırdığı araştırmalar neticesinde çok sayıda esnaf, sanatkâr ve şahsın bozuk kredi siciline sahip olduğu görülmektedir.

Kredi affı ne işe yarar?

  Birçok insanı yakından ilgilendiren kredi affı ya da bir diğer tabirle kredi sicil affının ne işe yaradığına dair aşağıdaki bilgileri okumanız size fayda sağlayacaktır:

  • Eğer yeni bir konut, işyeri ya da arsa satın almak için kredi çekecekseniz
  • Bir araç almak için taşıt kredisi kullanacaksanız
  • Çeşitli ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi kullanacaksanız ve kredi çekmeye uygun değilseniz kredi affı sizin için son derece önemli bir konu. Zira bu afla birlikte yeni bir kredi çekebilmenizin önü de biraz olsun açılıyor.

2016’da kredi sicil affı çıkacak mı?

  TBMM’da ilgili komisyon tarafından sıklıkla görüşülen konulardan bir tanesi de kredi sicil affı. Yapılan çalışmalardan edinilen izlenimlere göre tahmini olarak kredi sicil affının 2017 yılının ilk çeyreğinde çıkması öngörülmektedir. Bu durum, sadece tahminlere yönelik olduğundan kesinlik arz etmemektedir. Bu noktada ülkemizin ekonomik olarak büyüme göstermesi gibi unsurlar, kredi affının daha çabuk çıkmasına olanak sağlayabilir.

2017’de kredi affı çıkacak mı?

  Yapılan çeşitli çalışmalar ve atılan ekonomik adımlar neticesinde Merkez Bankası’nın, girişimleri teşvik ve dolayısıyla ülke ekonomisinin kalkınması adına kredi affına yönelik olarak çok yakında bir çalışma yapması bekleniyor. Ayrıca bu gelişme kredi notunuzla da ilgili olarak size yardımcı olacak bir fırsat olarak göze çarpıyor. Eğer kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız “Kredi notu nasıl öğrenilir?” yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca findeks kredi notu öğrenme yazımıza da göz atabilirsiniz.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın