İninal Kart Nedir İninal Kart Nedir

MasterCard’ın alt kuruluşu bir kart markası olan, kredi kartı ve banka kartlarının geçerli olduğu her yerde kullanabilen, içerisine yüklediğiniz para kadar harcama yapılabilen ön ödemeli karttır.

Günümüzde tüketiciler artık nakit taşımak yerine banka kartı veya kredi kartları kullanmaktadır. Özellikle taksit avantajından dolayı kredi kartı kullanımı da her geçen gün artarken, bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Özellikle gelir-gider dengesini tam hesaplayamayan tüketiciler yapılan yüksek harcamalar sonrasında bir çok sorunla karşılaşmakta, hal böyle olunca da borç kapatmak için çeşitli yollar aranmaktadır. Kredi kartının bir diğer sorunu ise güvenlik. Birçok sitede ve de forumlarda sıkça karşılaştığımız “internet üzerinden benim kredi kartımla alışveriş yapılmış ne yapmalıyım, kredi kartımı kopyalayıp nakit avans çekilmiş” gibi bir çok güvenlik sorunu kaynaklı oluşan mağduriyetler tüketiciler açısından çok can sıkıcı bir durumdur. Biraz da bunun önüne geçmek amaçlı üretilen İninal kartlarda böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Çünkü içerisinde mevduat kadar harcama yapabileceğiniz için bir anlamda harcama konusunda hem kendinizi frenlemiş olursunuz, hemde çalınma veya kopyalanmaya karşı oluşan sorunları en az hasarla atlatırsınız.

İninal kart kullanmak için yaş sınırı nedir

Bu karta sahip olmak için 12 yaşında olmak yeterlidir.

İninal kart çıkartmak istiyorum ne yapmalıyım

Bunun için yapmanız gereken Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, Teknosa, D&R, seçkin gazete bayileri ve ininal.com web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. 5 tl ücret karşılığında herhangi bir banka hesabı açmanıza gerek olmadan kullanabilir, ininal para yükleme noktalarından para yükleyebilirsiniz. Bunlardan bazıları Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, PTT ATM’leri ve İNG Bank ATM’leridir. İninal kart harcama limiti ise 1 aylık 750 tl’dir. Her ayın 1’inde bu limit otomatik yenilenir.

İninal Kartla para çekilebilir mi

Şuan için para çekim özelliği olmamasına karşın geliştirilme aşamasında olduğunu hatırlatalım.

İninal kartın aylık ücreti

Şuan için belirlenen aylık ücreti 2 tl’dir.

 Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın