Garanti Bonus Kart Ücretinin Yarısını Ödemek İster misiniz?Garanti Bonus Kart Ücretini Yarı Yarıya Düşüren Yöntem

 

 

Hayatımızın en önemli parçalarından biri olan ve cüzdanımızda kimlik, ehliyet kadar değerli olup kendisine yer bulan kredi kartları, gerek nakit olmadığı zamanlarda imdadımıza yetişmesi, gerekse yüksek tutarlı hizmet veya ürünlerin taksit seçeneği ile alınmasına olanak tanıması sebebi ile değerini hiçbir zaman kaybetmeyecek gibi duruyor.

Ancak kredi kartı ile alışveriş yapılırken psikolojik olarak o an cebimizden para çıkmadığı için harcamalar rahat yapılmakta, sonrasında biriken borçlar yeri geldiğinde ödenemez duruma gelmektedir. Birde ekstrede kart aidat ücretini gördüğümüzde hepten canımız sıkılmaktadır. Nedeni ise gereksiz ve almadığımız bir hizmetten dolayı ödemek zorunda kaldığımız bir ücret olması.

Peki kart aidat ücreti olmayan kredi kartları yok mu? Tabi ki var ama onların, kart aidat ücreti olan kredi kartlarına göre pekte bir avantajı bulunmamakta. Yani kısacası bankalar maalesef bizi aidat ücreti ödemek zorunda bırakmaktadır.

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi eğer ki Garanti Bankasının vermiş olduğu Bonus Kartınız varsa yıllık aidat ücretinin yarısını ödeme şansınız var. Peki ama nasıl olacak kısaca anlatalım;

Bonus kredi kartının yıllık aidat ücreti 82,50 TL’dir.

MC-Miles Smiles kartının yıllık aidat ücreti 108 TL

Amex ( Miles Smiles American Express) kartının yıllık aidat ücreti ise 54 TL

Eğer bonus kartınız varsa bu 82,50 TL yi mecburen ödemek zorundasınız. Ayrıca Bonus kartı olan birisi Miles Smiles kart aldığında yanında otomatik olarak american express kartta gelmektedir.

Kişinin toplam 3 kartı olduğuna göre ödenecek aidat toplamı 244,50 TL olacaktır. Ama kimsenin bilmediği şu nokta var; bir tüketici bonus kartı varken Miles smiles alırsa, bonus kart aidatı otomatik olarak yarı yarıya iner.

Şimdi diyeceksiniz ki tamam yarı yarıya indi ama toplam 3 kart ve dolayısı ile 3 aidat oldu. Onu da hemen açıklayalım;

Bonus kart alıyorsunuz ve yanında 2 kart daha geliyor ve sizin bonus kartın aidatı 41,25 TL oluyor. Ancak miles ve american express kartlara şifre almıyorsunuz, kullanmıyorsunuz, kullanıma açmıyorsunuz ve hatta ekstrenin bile nasıl geleceğini değiştirmiyorsunuz. Yani kartlarınız var olacak ama hiçbir şekilde kullanıma açılmayacak. BDDK ve Bankacılık politikaları gereği kullanıma açılmayan kartlara aidat ücreti ödetilemez. Haliyle ms ve amex kartlar ücretsiz bir kart parçası olarak sistemsel ve cüzdanda var olurken bonus kartınız aidatından da % 50 indirim almış olacaksınız.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın