Evde Yapılacak Ek İşler Nelerdir?Günümüz yaşam koşulları düşünüldüğünde artık sadece evden çalışarak para kazanmak da mümkün. İşyerine gitmeden, saatlerce trafikte kalmadan, yemeğe para vermeden ve üzerinizde baskı olmadan kendi evinizde çalışarak para kazanabilirsiniz. Evde yapılacak işlerin çok fazla türü var. Bunlar arasında özellikle küçük bütçeler ve iyi bir emekle para kazandıracak sayısız iş kolu mevcut. Böylelikle aslında bir bakıma kendi işinin patronu olanlar arasında yer alabilirsiniz. Bu iş kolları, patronlar tarafından da benimsenmektedir çünkü sigorta, maaş, yemek, ofis gibi giderler oluşmayacağı için ciddi bir maliyet avantajı doğurur.

Evde yapılacak işler sadece kadınlar için mi?

Yakın bir zamana kadar genelde kadınların yoğunlukta olduğu bir alan olmasına karşın özellikle son 2 yılda erkekler de evde iş yaparak hem ciddi kazançlar sağlıyor hem de ailelerine daha fazla zaman ayırabiliyorlar. Yani erkekler de bu işleri yapabilmektedir.

Evde yapılacak işler nelerdir?

Kendi evinizin rahatlığında yapılabilecek onlarca iş mevcuttur. Bu işler sayesinde ilk etapta ek bir gelir elde ederken ilerleyen zamanlarda o işte uzmanlığınız da artacağı için kısa zamanda daha fazla iş yaparak ya da kendi ekibinizi oluşturarak ciddi miktarlar kazanabilirsiniz.

Evde kutu katlama:

Çok fazla uzmanlık gerektirmeyen ve el becerisine dayanmayan bu iş kolunda firmalar size çeşitli ebatlarda ve sayılarda kutu vererek belirlenen süre içerisinde bu kutuları katlanmış biçimde teslim etmenizi istiyorlar. Son derece basit bir iş olan kutu katlama işi sayesinde katladığınız her 10 kutu için 50 Kuruş ile 1 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bir kutunun en fazla 30 saniyede katlandığını düşünürsek 5 dakikada en az 50 Kuruş kazanabilirsiniz. Bu da günlük 8 saat çalışsanız 48 TL kazanabileceğiniz anlamına gelir. Ayda 20 gün çalışıp 10 gün izin yaptığınızı varsayarsak aylık 960 TL gibi bir rakam kazanacağınızı gösterir. Evde kutu katlama işi veren firmalara ulaşmak için konu altından yorum yapabilir ya da büyük firmalara bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde poşet katlama:

Özellikle market ve giyim alışverişlerinin ayrılmaz bir parçası olan poşetlerin katlanması işi de firmalar tarafından evde poşet katlama işi yapmak isteyenlere verilmektedir. Herhangi bir el becerisi gerektirmeyen ve masrafı olmayan bu işte ortalama olarak 500 ila 1200 TL arasında para kazanabilirsiniz. Eğer evde poşet katlama işi veren firmalar konusunda aklınızda soru işaretleri varsa yazı altından yorum yaparak sorabilirsiniz.

Evde davetiye katlama:

Her ne kadar boşanma oranları artıyor olsa da insanlar özellikle havaların sıcak olduğu bahar ve yaz aylarında evlenmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde düğünlerin en vazgeçilmez öğelerinden biri davetiye katlama işidir. Daha çok sıcak aylarda artan düğün merasimlerinin yoğunluğu dolayısıyla evde davetiye katlama işi veren firmalar işlerini bu alanda güvendikleri çalışanlara vermektedir. Davetiyenin sayısı, büyüklüğü, katlama zorluğu gibi etmenlere bağlı olarak her bir davetiyeden ortalama 5 Kuruş – 25 Kuruş arasında bir para kazanabilirsiniz. Bu da ortalama bir davetiyenin 30 saniyede katlandığını varsayarsak günde 8 saat çalışan birine günlük ortalama 100 TL getirir. Eğer daha hızlı yapabiliyorsanız daha fazla kazanmanız da mümkündür.

Evde etiket hazırlama:

Alışverişlerde neredeyse her paketli ürünün bir etiketi vardır. Bu açıdan düşünüldüğünde evde etiket işinin bir hayli revaçta olduğu görülüyor.  Yalnız bu alanda hizmet sağlayan ve evlere etiket işi veren firmaları bulmak bir hayli zor. Dolayısıyla ne kadar kazanabileceğiniz bulduğunuz firma ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak değişecektir. Evde etiket işi veren firmalara ulaşmak için yazımızın altına yorum bırakabilirsiniz.

Evde boncuk yapma:

Çocukluğumuzdan bu yana hepimiz en az 1 kez de olsa bir takı yapmışızdır. Belki tespih dizmiş ya da kolye yapmışızdır. Günümüzde daha çok kadınların yaptığı ve yapabileceği bir iş olarak görünse de eli hızlı olan beyler de evde boncuk işi yapabilirler. Bu alanda çalışanlar çalışmanın zorluğuna göre adet bazında 30 Kuruş ila 1 TL arasında kazanç sağlayabilirler. Evde boncuk işi veren firmalar için yazı altından yorum bırakabilir ya da büyük/küçük demeden bu ürünlerin satışını yapan üretici firmalara başvurabilirsiniz.

Evde yemek yapmak:

Evde yapılan işler arasında en bilinen ve ev hanımlarının en hâkim olduğu işlerden biri ve belki de en önemlisi evde yemek yapma işidir. Özellikle daha sağlıklı yemekler yemek ve gıda harcaması bütçesini de tutarlı biçimde koruyabilmek isteyen işverenler evde yemek yaptırmaktadır. Ev hanımları ya da elinin lezzetine güvenen herkes bu alanda hizmet verebilir. Bazı örneklerden hareketle evde yemek işi veren firmalar ortalama olarak 1000-1200 TL arasında bir ödeme yapmaktadır. Üstelik bu tutar, sizin elinize geçen miktardır, yani masraflar düşüldükten sonra elinize 1000-1200 TL arasında bir miktar geçmektedir.

Evde nikâh şekeri hazırlama:

Tıpkı düğünler gibi nikâhlar da özellikle bahar ve yaz aylarında arttığından nikâh şekeri işine olan talep de artmaktadır. Evinizde son derece kolay biçimde nikâh şekeri hazırlayarak aylık ortalama 1000-1200 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bu alanda nikâh şekeri işi veren firmalara ulaşabileceğiniz gibi Instagram, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde hesap açarak satış yapabilirsiniz.

Evde kına poşetleme:

Düğün sezonunun vazgeçilmezlerinden olan kına merasimlerinde paketlenmiş kınalara büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Evde kına paketleme işi veren firmalar, paketlenecek kınaların sayısı ve türüne göre ödeme yapmaktadır. Kınalar, firma tarafından size kilo bazında verilir ve gerekli malzemeler de verildikten sonra istenen sürede bitirmeniz istenir. Hazırlanan her 10 paket başına ortalama 75 Kuruş kazanırsınız.

Evde takı yapma:

Evinizin rahatlığında ve yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz en güzel işlerden biri de evde takı yapma işidir. Bu iş için genelde kadınlar tercih edilse de el becerisi olan beyler de bu alanda çalışabilirler. Evde yaptığınız takıları çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde satmaya başlayabilirsiniz. İşlerinizi büyüttüğünüzde bir internet sitesi açarak daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarını kendiniz belirleyerek etrafınızdaki insanlara da satış yapabilirsiniz.

Evde ütü yapma:

Her ne kadar artık büyük işletmeler bu iş için tercih edilse de kimi insanlar evde ütü yapmak yerine ütü işlerini evde ütü işi yapan insanlara vermektedir. Ortalama olarak her ütü başına 50 Kuruş ila 3 TL arasında kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse genelde 1 pantolonun ütülenme bedeli 50 Kuruş, gömleklerin ütülenme bedeli 1 TL’dir. Daha zor ve detaylı kıyafetler için bu rakam artmaktadır. Ayrıca aşağıdaki yazılarımız da bu alanda işinizi kolaylaştıracaktır:

Evde yapılacak işlerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Evde yapılacak işlerde size işi veren kişi ya da firmalarla bütün detayları konuşun. Hatta mümkünse bunu bir kâğıda dökerek bir kopyası sizde bir kopyası işverende olmak üzere saklayın. Sonradan doğabilecek anlaşmazlıklarda bunu bir ispat olarak kullanabilirsiniz.
  • Ödeme konusunda ısrarcı olmayın ama hakkınızı da yedirmeyin. Size taahhüt edilen zamanlarda ödeme yapılması konusunda hassas olduğunuzu açık bir dille ifade edin.
  • Yapabileceğinizden daha fazla iş almayın. Bu işleri bitirememeniz durumunda işveren gözünde değeriniz azalacaktır.
  • Mail ya da telefonunuzu sık sık kontrol edin. İşveren, yeni iş geldiğinde direkt olarak size ulaşabilsin. Bu işlerin daha hızlı yürümesi ve daha fazla kazanmanız için gereklidir.
  • Hedefleriniz olsun. Bu hedeflere ulaşmak için azimli çalışmanız gerektiğini unutmayın.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın