Ev hanımlarına kredi veren bankalar Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Düzenli olarak sigorta primlerini yatıranlar, emekli olanlar ya da herhangi bir gayrimenkulü olanlar için kredi çekmek bir hayli kolay ancak düzenli geliri olmayan ya da üzerine bir gayrimenkul bulunmayanlara da kredi veren bankalar mevcut. Özellikle daha geniş bir alanda çalışmak ve yeni fırsatlar sunmak isteyen bazı bankalar, öğrencilere ve ev hanımlarına kredi verebiliyorlar.

Ev hanımlarına 60 aya kadar uzayabilen esnek vade seçenekleri ile kredi veren bankalar sayesinde özellikle kadınların hâkim olduğu ev eşyası sektöründe büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Bazı bankaların verdiği ihtiyaç kredileri ile evlerini ya da mobilyalarını yeniden dizayn eden ev hanımları için de bu büyük bir fırsat olarak göze çarpıyor. Bunun yanında hane bütçesine katkıda bulunmak ve evin bazı giderlerini kendi çabalarıyla karşılamak isteyen ev hanımlarına yönelik olarak, devletin de desteklediği kredi çözümleri mevcut.

Ev hanımları,

  • İhtiyaç ya da eğitim alanında kredi kullanmak istiyorlarsa
  • Kullanmak istedikleri kredi tutarı 5 Bin TL ve üzerindeyse
  • Gelirleri yoksa, üzerlerine bir mülk yoksa yani özetle gelirlerini belgeleyemiyorlarsa kredi çekmeleri için mutlaka kefil isteniyor. Ya da eşlerinin maaş bordrolarını da teminat olarak gösterebiliyorlar.

Geliri olmayan ev hanımları kredi çekebilir mi?

Kadınların iş yaşamında bulunmaları ve ülke ekonomisine de katma değer sağlamalarına olanak sağlayan devlet uygulamalarına istinaden bazı bankalar, ev hanımlarını potansiyel müşteri olarak görüyor ve ev hanımlarına kredi veriyorlar.

Hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor?

  • Şekerbank:Evhanımlarına ihtiyaç kredisi” olarak lanse edilen bu kredide dosya masrafı alınmıyor. Aynı zamanda uzun zamana yayılan vadelerle kredi veriliyor. Şekerbank, özellikle ev hanımları ve öğrencilerin yüzünü güldürmek için bu tür kredileri duyuruyor.
  • Garanti Bankası: Kefil istenmeyen bu kredi türünde özellikle ev hanımları hedeflenmiş durumda. Aile bütçesini desteklemek isteyen ev hanımlarına kredi vermek hususunda oldukça cömert olan Garanti Bankası’na kredi başvurusu yapmak isteyen ev hanımları özellikle banka şubelerine bizzat giderek başvuru yaparlarsa şansları artacaktır.
  • DenizBank: Son derece uzun ve tatmin edici vadeler ve uygun ödeme seçenekleri ile ev hanımlarına yönelik krediler veren DenizBank, bu kredilerle ev hanımlarının ailelerin maddi yüküne katkı sağlamalarını hedefliyor. DenizBank’ın bu kredi kampanyasında kullandığı slogan olan “Evhanımlarına hayat Deniz’de güzel” sloganı kampanyayı özetler nitelikte. Üstelik bu tip kredilerde 50 Bin TL’ye varan rakamlarda kredi çekilebiliyor.
  • Ayrıca ING Bank, Bank Pozitif, İş Bankası ve Yapı Kredi de ev hanımlarına kredi vermek konusunda son derece olumlu kampanyalar düzenliyorlar. Bankaların internet sitelerini takip etmenizde fayda var.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın