Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımları, değişen yaşam koşulları çerçevesinde aile bütçelerine dolaylı yoldan da olsa katkı yapmak istiyorlar. Bu doğrultuda çeşitli alışveriş ödemeleri ya da bireysel ödemelerde kullanabilmek üzere ise kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Peki, bir geliri olmayan ev hanımlarına bankalar kredi kartı veriyor mu? Cevabı tabi ki evet. Bazı özel bankalar rekabetin getirdiği ortamlar nedeni ile çeşitli kampanyalarla ev hanımlarına kredi kartı sunuyorlar. İşte bu konudaki bütün detaylar yazının devamında yer alıyor.

Bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermek için hangi şartları arıyor?

Normal şartlarda bankalar, bir geliri olmayan ya da gelirini belgeleyemeyen müşterilere kredi kartı vermek konusunda tedbirli davranırlar. Ödeme güçlüğü yaşayacak ve dolayısıyla da ödemelerini geciktirecek müşteriler, bankaların gözünde sorun yaratan müşteri tipi olarak yer almaktadır. Fakat bir takım koşulları sağlayan ev hanımlarına da kredi ve kredi kartı veren bankalar mevcut.

Özellikle son yıllarda sosyal medya ya da çeşitli platformlarda yaptıkları ek işler vasıtasıyla ev hanımları düzenli bir gelire sahip olsalar da bu kazançlarını belgelendirme hususunda sorun yaşıyorlar. Buna rağmen kredi ya da kredi kartı borçlarına en sadık olan ve zamanında ödeyen müşteri tipinin de ev hanımları olduğu araştırmalarla ortaya konmuş bir gerçek. Bankalar da bu durumun bilincindeler ve bunu bir fırsata çevirmeye çalışıyorlar.

Kredi ya da kredi kartı harcamalarından sonra ödemelerinizi zamanında yapmak siz ev hanımlarının en önemli silahı olacaktır. Bu durumda bankanın gözünde son derece değerli bir konuma yükselmiş olur, böylece de kredi notunuzu yükseltmenin de en önemli adımını atmış olursunuz.

Hangi bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor?

Kredi kartı kullanan ve ödemelerini düzenli yapan ev hanımlarına dair yapılan araştırma ve deneyimlerden yola çıkılarak aşağıdaki bankaların kredi kartı verme konusunda diğerlerine göre daha olumlu baktıklarını söyleyebiliriz:

  • AkBank
  • Denizbank
  • FinansBank
  • HSBC
  • ING Bank
  • İş Bankası
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası)
  • Vakıf Bank

Ev hanımları için kredi kartı başvurusu nasıl yapılmalı?

Hangi meslek grubu ya da gelir seviyesinde olursanız olun, bankalar kredi ya da kredi kartı vermek için bir takım prosedürleri yerine getirmenizi isterler. Bu aşamada en doğru adımı atmak adına internet şubeleri ya da bireysel olarak banka şubelerine giderek başvuru yapmanız gerekiyor.  Yine telefonunuz vasıtasıyla son derece kolay biçimde bankaların internet sitelerine girerek ön başvuru yapabilirsiniz.

 

 Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın