En Uygun Konut Kredileri En uygun konut kredileri

Eğer bir miktar nakitiniz varsa ve yeni bir ev satın almak istiyorsanız mantıklı bir yaşam yatırımı yaptığınızı söylememiz gerek. Alacağınız evin sizin bütçenizden yüksek bir fiyata satılıyor olması da sizi karamsarlığa sürüklemesin. Zira artık birçok banka bir miktar nakiti olanlara uzun vadelerde ve esnek ödeme modelleriyle konut kredisi kullandırıyor. Birçok bankanın verdiği krediler arasında seçim yapmak ise biraz araştırma gerektiriyor. Biz de bu yönde bir araştırma yaptık ve en uygun konut kredilerini sunan bankaların bir kısmını bu yazıda toparladık.

En uygun konut kredisi hangi bankada?

2016 yılı yeni bir konut satın almak isteyenler için aslın da çok da iyi başlamadı ancak özellikle Ağustos ayı itibariyle bazı bankalar konut kredilerindeki faiz ve ödeme oranlarını düşürerek kredi kullanacak olanların yüzünü güldürmeye başladı. % 0.93’ten %1.10’ kadar geniş bir yelpazede kredi seçenekleri mevcut. Peki, bu bankalar hangileri ve kredi oranları, vade seçenekleri neler?

Vakıf Katılım Bankası konut kredileri

Vakıfbank, diğer bankalarla kıyaslandığında düşük faiz oranları sunan banka olarak göze çarpıyor. Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranı % 0.93! Vakıf Katılım Bankası’nda konut kredisi için 120 aya varan vade seçenekleri mevcut.

İş Bankası konut kredileri

Aralık ayı ile birlikte faaliyete geçmesi planlanan 120 aya varan vade seçenekli ve % 0.90’lık faiz oranlı kredi de değerlendirilmesi önerilenler arasında. İş Bankası konut kredisinin faaliyete geçmesi Aralık ayında olacağından bankanın internet sitesini takip etmenizde fayda var.

Ziraat Bankası konut kredileri

Kamu bankaları (devlet bankaları) arasında en bilinen ve güvenilen bankalardan biri olan Ziraat Bankası konut kredileri son derece cazip kredileri arasındadır. Ziraat Bankası % 0.88’lik faiz oranı ile konut kredisi kullandırabiliyor.

Halkbank konut kredileri

Halkbank da konut kredisi kullanmak isteyenler için mantıklı seçeneklerden biri olarak belirtiliyor. 120 aya varan vade seçenekleri ile kullanılabilen Halkbank konut kredisi’nde faiz oran % 0. 89!

Emlakçılar vasıtasıyla konut kredisi kullanmak!

Birlikte çalıştığınız emlakçılar da bu noktada sizin yararınıza kredi oranları ve vadeleri ortaya koyabileceklerdir. Emlakçınızın birlikte çalıştığı bankalar vasıtasıyla belki yukarıdaki oranlardan bile daha düşük faiz oranlarında kredi çekebilirsiniz. Tabi bunun bir ihtimal olduğunu, kesinlik arz etmediğini bilmeniz gerekir.

 Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın