En Kolay Kredi Veren Bankalar HangileriEn Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalar, müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik finansman ürünler kullanmaktadırlar ki bunların başlıcası kredilerdir. Kredi kullanırken tüketicilerin tercih ettiği kriterlerden biri düşük faiz, bir diğeri ise acil durumlar için en kolay kredi kullandıran banka.  rekabetin de yoğun olduğu son günlerde faiz oranlarını iyice aşağılara çeken bankalar, aynı zamanda müşterilerin zaman kaybını önlemek için işlemleri daha hızlı yapmaktadır. Özellikle sms ile kredi başvurusu, başvuru yapılacak kredi için ön bilgilendirme niteliğinde olup, olumsuz durumlarda tüketicinin şubeye giderek zaman kaybetmesinin önüne geçmiş durumda.

“En kolay kredi veren banka” cümlesi çok yerinde bir tabir olmamakla beraber, kredinin kolay onaylanması tüketicinin tamamen kendisine bağlıdır. Eğer ki geçmiş ödeme performansınız iyi ise ve finansal anlamda daha önceden bankalarla bir sıkıntı yaşamadıysanız, kredi için tüm bankalar kapılarını sonuna kadar size açacaktır.

Bireysel müşterilerin daha önceden bankalardan kullandığı kredi, kredi kartı ve diğer finansal ürünlerle ilgili ödeme performansları Kredi kayıt Bürosu (KKB) tarafından kaydedilir. Burada kayıt bürosu kişinin ödeme performansına göre puanlama yapmakta, ilgili kişi bankaya bir ürün için başvurduğunda bankalar da bu veri tabanından müşterisinin kredi notunu öğrenerek bu bilgilere göre değerlendirmede bulunmaktadır. Eğer ki müşteri “en riskli” diye tabir edeceğimiz grupta ise veya ismi kara listeye eklenmişse bankalar tarafından başvurusu olumsuz sonuçlanır. Buna binaen kişinin kredi notu “iyi” veya “çok iyi” ise başvurusu kolaylıkla olumlu sonuçlanacaktır.

Müşteri siciline ait durumun iyi olması durumunda, bankalar daha önce çalışmış olmak kaydı ile müşterisine daha yüksek limitli kredi imkanı verirken, kimi bankalar da daha az brokratik işlem yaparak daha az belge istemekte, kimileri ise kefile veya herhangi bir ipoteğe gerek duymadan kredi talebini yerine getirmektedir.

Yani kısaca özetleyecek olursak  kredi notunuz bankaların istediği aralıkta ise hangi bankaya giderseniz gidin krediniz hızlı bir şekilde olumlu sonuçlanacaktır.

Biz yine de biraz daha kolay kredi kullanabileceğiniz özel bankaları sıralayalım :

  • Denizbank
  • Odeabank
  • Finansbank
  • ING bank
  • Garanti BankasıAdmin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın