Emeklilere Kredi Veren Bankalar Emeklilere kredi veren bankalar

Hayatı boyunca çalışmış ve artık emekli olmuş vatandaşlara bankalar da çeşitli promosyonlar ve kredi kolaylıkları ile destek oluyorlar. Bazı bankalar çok düşük faizli bazı bankalar ise faizsiz kredi ve promosyon kampanyaları ile emeklilerin yüzünü güldürüyor. Emeklilerin sabit olarak yatan bir maaşları mevcut. Yani her ay maaş garantileri olduğundan bankaların gözünde de sorunsuz müşteri tiplerinden biri. Bu avantajın farkında olan bankalar da çeşitli zamanlarda çok uygun seçenekler ile emeklilere kredi veriyorlar.

Emekliler çoğunlukla aylıklarını postanelerden ya da devlete ait olan bankalardan alıyorlar. Bu duruma istinaden özel bankalar, çeşitli promosyonlarla emeklileri kendilerine çekmek için çaba harcıyorlar. Maaşını taşıyanlara altın, faizsiz kredi ya da maaşa ek promosyon gibi avantajlar sunan özel bankalar arasında en tercih edilebilirleri bu yazıda size sunacağız.

Hangi bankalar emeklilere faizsiz kredi ya da altın veriyor?

Maaşınızı taşımanız karşılığında emeklilere kredi hususunda çeşitli ek avantajlar sunan bankalar ve bu bankaların sunduğu promosyonlarla ilgili olarak yazımızın devamını okuyabilirsiniz:

 

Şekerbank: Şekerbank, emeklilerle ilgili promosyonları en dikkat çeken bankalardan biri. Eğer maaşınızı Şekerbank’a taşırsanız 2 tane çeyrek altın armağan olarak veriliyor. Veya 2400 TL’ye kadar olan krediyi 24 aylık vadede ve aylık 100 TL’lik taksitlerle tamamen faizsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu kredide ek bir masraf da istenmiyor.

Denizbank: Emekliyseniz ve maaşınızı Denizbank’a taşırsanız bu banka size 300 TL’lik nakit bir promosyon hediye ediyor. Bu kampanyadan faydalanabilmek için “Kurtaran Hesap” adlı işleme dair başvuru yapmanız gerekiyor. Bu 300 TL’lik promosyon maaşınızı Denizbank’a taşımanızın ardından o ayki hesabınıza yatırılıyor. Bu noktada maaşınızı 3 sene boyunca Denizbank’tan almayı da taahhüt etmiş oluyorsunuz.

Garanti Bankası: Emeklilere sağlanan kolaylıklarla ilgili olarak en güzel kampanyaları yapan bankalardan biri olan Garanti Bankası 36 aya kadar geniş bir ödeme periyodunda son derece düşük oranlarda faizlerle kredi sunuyor. Bunun yanında devlet kurumlarından emekli olan ve 3 aylık maaş alanlara özel 3 ayda bir olmak üzere kredi de veriyor. Bunun için kimliğinizle Garanti Bankası şubelerinden birine gitmeniz yeterli. Garanti Bankası 5000 TL tutarındaki krediniz için 36 ayda ödeme ve aylık 179 TL’lik bir ödeme seçeneği sunuyor. Bankanın bu kredi için verdiği faiz oranı % 1.20 olarak göze çarpıyor.

İş Bankası: İş Bankası da ayda bir ya da 3 ayda bir olmak üzere kredi seçenekleri ile karşılıyor emeklileri. % 1.12’lik avantajlı faiz oranı ile çekilen kredilerde örnek olarak 10.000 TL kredi çeken bir emekli 24 aylık taksitlerle ayda sadece 490 TL 25 Kuruş ödeyerek kredi kullanabiliyor. Kredi masrafı ise 207 TL 50 Kuruş olarak belirlenmiş durumda.

ING Bank: Bu banka da maaşını taşıyanlara 2 tane çeyrek altın hediye ediyor. Eğer maaşınızı ING’ye taşıyıp bir de 10.000 TL ve üzerinde bir tutarda kredi kullanırsanız size toplamda 3 tane çeyrek altın hediye ediliyor. Bu promosyonda maaşınızın 700 TL ya da daha üzerinde olması gerekiyor ve maaşınızı 4 yıl boyunca ING’den almayı onaylamanız gerekiyor. Ayrıca ING Bank,  kredi çekmek isteyen emeklilere % 0.99’luk faiz oranlarında avantajlı krediler sunuyor.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın