Dünyanın En Başarılı Yatırımcısı Warren Buffett Kimdir?Hiç kuşkusuz herkesin hayalidir çok para kazanmak. Bunun bir çok yolu olsa da kimi bulunduğu yerin imkansızlıklarından kimi ise doğru adımlar atamadığından bu hayalini ya erteler yada belli bir süre sonra her şeyi akışına bırakırlar. Ancak dünyanın en büyük yatırımcıları ve zenginlerinin geçmişine baktığımızda ise bir çoğunun çalışkan olduğunu söylemek mümkün. Hani bir de herkesin kullandığı söz vardır “atadan zengin” anlayışı bazı kişiler için geçerli olsa da bu kişiler için geçerli değildir. Para kazanmak ayrı beceri olsa da o parayı yönetmek çok daha büyük bir meziyettir.

Sempatikliğiyle genellikle göz önünde bulunan ABD’li iş adamı Warren Buffett borsa zenginleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ticaretle henüz 6 yaşındayken tanışan ve 6’lı kola şişelerini 5 cent karla satarak ilk gelirini elde eden Buffett, 11 yaşlarında ilk hisse senetleri alıp biraz yükseldikten sonra satarak bir anlamda yatırım yolculuğuna da başlamış bulunmaktadır. Ancak sattığı hisselerin bir süre sonra çok daha fazla yükseldiğini görünce, yatırımın en karlısının uzun vade olduğunu anlamıştır. Warren Buffett 2008 yılında Forbes Dergisinin “2008 Milyarderler Listesi” ne 62 Milyar dolarlık servetiyle girmiştir. Şuan ki servetinin yaklaşık 75 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 1962 yılında kurulan ve dünyanın en büyük şirketleri arasında gösterilen Berkshire Hathaway şirketinin de sahibidir. Tam bir yatırım uzmanı olan ve her yıl servetini biraz daha yukarılara taşıyan 86 yaşında ki koca adam Warren Buffett’in en büyük sırrı ise uzun vadeli yatırım.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın