Bitcoin ile Yatırım Yapılabilir mi?Her geçen gün farklı bir yatırım kolu aranırken, son dönemlerde karşımıza genellikle Bitcoin sistemi çıkmaktadır. Sanal bir para birimi olan bitcoin, farklı para birimleri ile değiştirilebilmekte, bozdurularak istenilen para birimi elde edilebilmekte ya da alışverişlerde güvenli bir şekilde kullanım imkanını bizlere sunmaktadır. Eğer sizler de Bitcoin ile yatırım yapıp yapamayacağınızı düşünüyorsanız, doğru yoldasınız demektir. Çünkü, bu yol ile yatırım yapabilir, çok ciddi kazançlar da elde edebilirsiniz. Yatırım aracı olmasından dolayı, her geçen gün kullanıcı sayısı artan bu sistemin değeri de bir o kadar artmaktadır. Çünkü, onun değerini belirleyen temel faktör talep ve arz durumlarıdır. Bundan dolayı da değerinin sürekli olarak artması kişilere kazanç sağlıyor, bu bilginin duyulmasıyla birlikte de herkes yönelmeye başlamıştır.

Bitcoin yatırımı yapacak kişiler, genellikle ileriye dönük bir plan yapmalıdırlar. Çünkü, birçok ülkede bu sistem henüz aktif bir şekilde kullanılamamaktadır ve bu ülkelerin başında da ne yazık ki Türkiye gelmektedir. Birçok ticari faaliyetin yürütüldüğü ülkemizde ise, bu sistemin kısa bir sürede etkin rolde yer alacağı düşünülmektedir.  Popülerliği artan, anlık işlemler yapılabilen ve üstüne de yatırım yapılabilecek Bitcoin güvenli mi? Şimdi de bu durumu ele alalım.

Sistemde bağlı kalınan ve dışına çıkılmayan birçok protokol bulıunmaktadır. Bunlarla birlikte her işlem için kendinizin belirleyeceği bir şifre istenir ve bu şifre de her işlemde yenilenmektedir. Fakat, gerekli giriş şifrelerinizi başka bir kişiye çaldırırsanız ya da şifrenizi kıran hackerların mağduriyetini yaşarsanız, bu durumda Bitcoin’in sizlere sunacağı bir çözüm bulunmaktadır. Bu da bitcoin sisteminin gerçek hayattaki cüzdanlarımızdan farksız olduğunu, bundan dolayı da son derece dikkatli kullanılması, şifrelerinde zorlu olacak şekilde belirlenmesi gerektiğini bizlere göstermektedir.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

2 yorum

    • zamanında girmemenin pişmanlığı içerisindeyim. 0,7 cent civarlarındayken 3 yıl önce şuan 2600 tl cirarlarında. 10 tl lik bile almış olsaydık bitcoini şuan hatırı sayılır bir para geçecekti elimize.

Bir yanıt bırakın