Başkasının Findeks Kredi Notunu ÖğrenmeBaşkasının Findeks Kredi Notunu Öğrenme

Genelde bu işlemler ev veya iş yeri sahiplerinin kira ödemelerinde herhangi bir aksilik yaşamaması veya kefalet gibi mevzularda kefil olunacak kişinin kredi notu sorgulanarak ileride doğabilecek olumsuzluklara önlem almak için kullanılır. Bu nedenle kişiler pek çok iş anlaşmalarında ve kefalet gibi durumlar söz konusu olduğunda muhatap olunan kişinin kredi notunu sorgulatarak, finansal risk durumlarını değerlendirip ona göre karar vermektedir.

Finansal konularla ilgili her türlü işlemde akla gelen ilk şey Findeks kredi notudur. Findeks’in kendi sitesine üye olarak tüketiciler kendi Findeks kredi notunu öğrenebilirler. Daha önce ki bu yazımızda Findeks kredi notunun nasıl öğrenileceğini detaylı bir şekilde anlatmıştık. Bu yazımızda ise bir başkasının Findeks kredi notu nasıl öğrenilir onu anlatacağız.

Öncelikle Findeks sitesinden üyeliğiniz varsa TC kimlik no ve şifreniz ile giriş yapınız. Ana sayfada Findeks kredi notu yazan yere tıklayın.

 

Açılan pencerede “diğer kişi kredi notu” yazılı sekmeyi tıklayın.

 

Tıkladıktan sonra ki açılan pencerede sizden Findeks kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin TC kimlik no ve telefonunu isteyecektir. Unutulmaması gereken ise ilgili kişinin bankalarda kayıtlı güncel cep telefonu numarasının olması ve bu alana güncel cep telefonu bilgilerinin girilmesi. Bunları doldurduktan sonra rapor alma sebebinizi de mutlaka ekleyin.

 

Bir sonraki adım ödeme kısmı. Her nasıl ki kendi notumuzu öğrenmek ücretli ise başkasının kredi notunu öğrenmek de ücretlidir. 7,50 tl +kdv karşılığında başkasının da Findeks kredi notunu öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Burada bir hatırlatma yapalım. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşı tarafa yani kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişiye kısa mesaj gönderilir. İlgili kişinin bu mesajı onaylaması gerekmektedir. Aksi halde kredi notunu öğrenemezsiniz.

Kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerAdmin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın