Ağrı’da Evlere İş Veren Firmalar Ağrı’da Evlere İş Veren Firmalar

Hayat koşullarının her geçen gün zorlaşması, artan masraflar, sürekli değişen piyasa koşulları nedeniyle bazen aldığımız ücret yetmeyebiliyor. Böyle durumlarda herkesin aklına ilk gelen ise bulunduğu ilde evlere ek iş veren firmaları araştırmak. Özellikle ev hanımlarının ve öğrencilerin tercih ettiği evde iş olanağı bir çok kişinin ek gelir kazanması için farklı bir kaynak. Evde yemek yapma, dikiş nakış, süs eşyası üretimi, kutu katlama, mandal paketleme, kına paketleme ve sayamadığımız bir çok iş kolu için firmalar evlere iş vermektedir. Özellikle iş verenlerin sigorta, yemek ve diğer masrafları olmayacağından evlere iş vermeye daha sıcak bakmaktadırlar.

Ağrı ilinde evlere iş veren firmalar aracılığı ile evden para kazanmak için bir çok seçenek bulunmaktadır. Ev hanımlarına yönelik olan bu işler sayesinde sizlerde ek kazanç elde ederek aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Peki Ağrı ilinde evde yapılabilecek işler nelerdir? sırası ile bahsedelim.

Mandal Süsleme ve Paketleme işi

Hazır yapılı olan mandalın süslenmesi ile mandal paketlenmeye hazır duruma gelir. İşin yapımı çok zor değildir. Yani aşırı derecede maharet veya ustalık gerektirmediğinden her ev hanımının yapabileceği bir iş türüdür. Bir firma ile anlaşma sağlandıktan sonra örneklerle birlikte ürünler eve gönderilir. Bu örneklere bakılarak mandallar aynı şekilde süslenir. Sonrasında biten mandallar teslim edilir ve eğer işveren tarafından beğenilirse sürekli de devam edecek işler arasındadır.  Ücret ise kutu başına göre ödenir. Ne kadar çok yaparsanız kazancınızda doğru orantılı artacaktır.

Toka yapımı

Ağrı’da evlerde yapılabilecek işlerden biri de toka yapımı işidir. Yapılan adet kadar ücret ödenir. Anlaşılan firmaya göre bu ücret değişse de genel olarak kolay ve karlı işlerdendir.

Evde Yemek Yapma İşi

Özellikle illere gezi amaçlı gelen yerli ve yabancı turistler yemek konusunda o yöreye ait yöresel lezzetler yemeyi tercih ederler. Ağrı ilimize ait nefis abdigor köftesi ve yine bu yöremize ait saç kavurma bilinen lezzetlerden. Yaz günlerinde ve turist yoğunluğunun olduğu dönemlerde sipariş ve işleri yetiştiremeyen restaurantlar bazen dışarıda güvendikleri ellere yemek yaptırmak için sipariş verebilirler. Mevsimlikte olsa kolay ve kazançlı işlerdendir.

El Sanatları

Ağrı ilimize ait olan Ağaç Oymacılığı ve Dokumacılık farklı iş türlerindendir. Ancak büyük ustalık ve maharet isteyen bu işleri yapanlar, yapılan ürünleri pazarlayarak ek gelir elde ederler.

İplik Temizleme İşi

Tekstil firmalarının dikmiş olduğu elbise, pantolon, gömlek ve daha sayamayacağımız tekstil ürünlerinde dikişten dolayı küçük iplikler kalmakta, firmalar bu iplikleri kendi işçilerinin zamanından çalmamak için bu ipliklerin temizlenmesi işini dışarda bu işi yapacak kişilere vermektedir. Ev hanımları için gayet kolay olan bu iş ile ek gelir elde edebilirsiniz. Küçük bir makas ile giysilerin üzerinde ki fazlalık ipler kesilerek firmaya teslim edilmektedir. Firmalarda yapılan işe göre ücret ödemektedir.

Sizlerde Ağrı ilinde ikamet edip ek iş arıyorsanız aşağıda yorum kısmına en iş yapabileceğinizi yazarak evlere ek iş veren firmaların sizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın