Adıyaman’da Evde Ek İş FırsatlarıAdıyaman Türkiye’de tütün ticaretinin en yoğun olduğu ilimizdir. Hal böyle olunca Adıyaman ek iş diye aradığınızda karşınıza evde tütün sarma işi çıkacaktır. Bu ilimizde bulunan birçok firma evlere sigara ve tütün sarma işi vermesine rağmen yeterli iş gücü bulunamadığından, işin bir bölümü kargo ile büyük şehirlere gönderilerek yaptırılmaktadır. Adıyaman merkez ve Kahta, Sincik, Gerger, Tut, Besni, Gölbaşı, Samsat ve Çelikhan ilçelerinde evde ek iş arıyorsanız eğer sizlerde yapabileceğiniz işleri aşağıya yorum bırakarak işverenlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bizlerde sizleri firmalarla buluşturup Adıyaman’da evde ek iş yapmanız için kapıları aralayacağız. Sadece ilçelerde değil eğer merkezde ki Yunusemre, Altınşehir, Bahçelievler, Atatürk, Barbaros hayrettin, Cumhuriyet, Fatih, Bahçecik, Eskisaray, İmamağa, Hocaömer, kayalık, Kapcami, mara, Malazgirt, Karapınar, Mehmet Akif Ersoy, Sıratut, Merkez, Yeşilyurt, Yeni sanayi, Mimar Sinan, Turgut Reis, Ulucami, Sümer evler, Alitaşı, Musalla, Varlık, Ürgüç, Yeni Mahalle ve Yavuz Selim mahallelerinde iş veren firmalar bulabilirsiniz.

Kuyucak, Sümerevler ve Akpınar Semtlerinde Dikiş-Nakış İşi

Bu semtlerde genellikle el emeği göz nuru ürünler işlenmekte, yöresel dikiş-nakış ve örgü işlerinin yoğunlukta olduğu, yapılan ürünlerin daha çok başka illere gönderildiği işler yapılmaktadır. Evde bebek giysileri, atkılar, şapkalar, yün çorap ve patikler, masa örtüleri, şallar ev hanımlarının en çok para kazandığı işlerden bazılarıdır. Yine Adıyaman ilimizde evlere ek iş veren firmalar oya konusunda becerikli hanımlara da ek iş vermektedir. Bu şekilde işler yaparak aylık 500 TL ile 2000 TL arası bir para kazanmanız mümkün. Bu sayede hem ev halkına maddi anlamda katkı sağlar hem de boş vakitlerinizi böylelikle değerlendirmiş olursunuz.

Ayrıca evde sabuna paketleme işi yaparak aylık 1000 TL’ye yakın bir para kazanabilirsiniz.

Harmancık, Yaylakonak ve Atakent semtlerinde evlere kına paketleme işi

Bizim kültürümüzün bir parçası olan, genellikle düğün ve kına gecelerinin vazgeçilmez süsü kınalar aynı zamanda Adıyaman’da oturan ve evde ek iş yapmak isteyen ev hanımları için de bir gelir kapısı durumunda. Evde kına paketleyerek parça başı kutunun şekline ve ebatlarına göre ortalama her kutu için 50 kuruş kazanabilirsiniz. Eğer bu rakam günlük 100 kutu olduğunda 50 TL, dolayısıyla da aylık 1500 TL bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer kalabalıksanız bu rakamları daha da yukarılara çıkartabilirsiniz.

Adıyaman Merkezde evlere kahve paketleme işi

Menengiç, sütlü Menengiç ve Kervansaray Kahvesi Adıyaman iline özgü kahve türlerindendir. Bu kahveler özel olarak ambalajlanarak başka illere de gönderilir. Ev hanımları bu kahveleri küçük gramajlar halinde paketleyip hazırlayarak, satışa hazır hale getirmektedirler. Yapılan her iş için firmalar ödeme yapar. Adıyaman’da evlere kahve paketleme işi veren firmalara ulaşmak istiyorsanız aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Adıyaman Merkezde evde yemek yapma işi

Yöresel tatlar her daim ilgi odağı olmuştur. Özellikle yerli ve yabancı turistler gittikleri yerlerde bilinen yemeklerin aksine yöreye has lezzetleri merak etmektedir. Adıyaman deyince de akla ilk gelen çiğköfte, mercimek köftesi, şilki tatlısı, yapıştırma ekşili köfte ve çılbır gibi yöreye özgü lezzetlerdir. Bu yemekleri evde yapıp uygun yerlerde servis ettiğiniz taktirde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evde halı örme ve hediyelik eşya işi

Halı örmek unutulmaya yüz tutmuş sanatlardan olsa da hala ayakta durmaya çalışan eski geleneklerden biridir. Makineleşme ile birlikte terkedilen zor zanaat grubunda olduğundan günümüzde çok kişi tarafından da bilinmemektedir. Eğer böyle bir yeteneğiniz var ise il ve ilçenize gelen turistlere bu halılardan satabilirsiniz. Ayrıca büyük firmalar bu el örmesi halıları büyük illerde pazarladığından firmalarla anlaşıp toplu siparişte alabilirisiniz.

Adıyaman’da evlere hediyelik eşya işi veren firmalar

Besni üzümleri, paketlenip hazırlanmış pestiller, nemrut dağını simgeleyen biblolar, Adıyaman’a özgü buzdolabı süsleri, kolyeler, gümüş süslemeli ev eşyaları, şallar, el örmesi giysiler ve daha bir çok el emeği işlerini Oturakçı Pazarında bulmanız mümkün. Eğer ek işe ihtiyacınız varsa bu tarz ve daha sayamadığımız bir çok ürünleri evde hazırlayarak Oturakçı Pazarında satışa çıkartıp aylık 500 TL ile 2000 TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz.

Eğer sizde Adıyaman’da ek iş arıyorsanız alt bölüme yorum yazarak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

3 yorum

  1. Aslen adıyaman gergerliyom tütün ve nar çok meşurdur.iş imkanı cok var fakat dogru kişilere iş ulamaşamadigindan dolayi biraz sıkıntılar var vermis oldugunuz bilgilerden dolayi bir adıyamanlı olarak teşekkür ederim

Bir yanıt bırakın