Acil 5 Bin TL Lazım Ne Yapmalıyım Acil 5 Bin TL lazım

Günümüzde yaşayan neredeyse her bireyin çeşitli zamanlarda acil olarak paraya ihtiyacı olmaktadır. Sağlık sorunları, yatırım fırsatları, acil gelişen borçlar gibi gider kalemleri acil paraya olan ihtiyacı arttırmaktadır. Bu gibi durumlarda birincil seçenek mutlak tanıdıklar olmalıdır. Tanıdıklardan ve eş-dosttan bu paranın temin edilememesi durumunda ise bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak en sağlıklı yollardan biridir. Bunların yanında tanıdıklar ya da bankalardan bu parayı bulamayanlar ne yazık ki senetle kredi ya da tefeciler gibi seçeneklere başvurmaktadırlar.

Acil para nasıl bulunur?

Tanıdıklar, akrabalar: Eğer acil bir şekilde nakit ihtiyacınız doğduysa ilk olarak yakın çevrenizdeki tanıdıklara, akrabalara yönelmelisiniz çünkü onlardan alacağınız ve söz verdiğiniz zamanda ödeyeceğinizi taahhüt ettiğiniz borçlarda faiz ödemezsiniz. Hem aldığınız paranın miktarından emin olur hem de faiz yükünden kurtulmuş biri olarak daha rahat olursunuz. Tabi burada dostluğunuzun bozulmaması için ödemeyi taahhüt ettiğiniz tarihte borcunuzu ödemeniz gerekir.

Kredi çekmek

Eş, dost ya da akrabalardan sonuç çıkmıyorsa bir seçenek daha var: İhtiyaç kredisi çekmek! Eğer kredi notunuz yeterliyse 5 Bin TL gibi düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi çekmeniz son derece kolay. Ayrıca çekeceğiniz krediyi aylık taksitler halinde ödeyeceğiniz için de aile bütçesini çok da zorlamayacaktır. Bu konuda taksitlendirme ve çekeceğiniz kredinin üzerine gelecek faizle birlikte toplam ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için bankaların internet sitelerine veya şubelerine bizzat gitmeniz tüm ayrıntıları bilmek için size faydalı olacaktır. Şubelerde de müşteri temsilcinize “Acil 5 Bin TL lazım” demek yerine ihtiyacınız olan miktarı ve ödeme konusunda sorun yaşatmayacağınızı ifade edin.

Hat üzerine telefon alıp satmak

Bu yöntem de son yıllarda sıklıkla değerlendirilen bir yöntem olarak göze çarpıyor. Turkcell, Vodafone, Turk Telekom (Avea) gibi operatörlerde bir faturalı hattınız varsa bu hat üzerine bir telefon alıp daha sonra hiç açmadan aynı telefonu normal satış fiyatından bir miktar aşağıda satarak anlık nakit kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Hattınız üzerine 3000 TL karşılığında aldığınız bir telefonu aynı gün içerisinde bayilere giderek ya da internet üzerinden veya tanıdıklarınıza en kötü ihtimalle 2500 TL olarak satabilirsiniz.

Acil paraya ihtiyacı olanlar ne iş yapabilir?

Yukarıda sunduğumuz yöntemlere ek olarak çeşitli ürünlerin satışını yapabilir, zamanınız varsa ek işlerde çalışabilir, part-time çalışabilir ya da internet üzerinden para kazanmak yazımıza göz atabilirsiniz.

Acil paraya ihtiyacı olanların dikkat etmesi gerekenler

Bu yazıda sunulan yöntemler daha önce denenmiş ve fayda görülmüş yöntemlerdir. Ne yazık ki tefeciler, senetle kredi ya da “Size kredi çıkartıyoruz” diyenlere kanmayın. Size kredi çıkartmayı taahhüt edenler genelde sizden dosya masrafı olarak para talep edeceklerdir.Admin hakkında 103 makale
1982 Malatya doğumluyum. ilk,orta,lise ve üniversite yıllarım hep doğduğum ilde geçti. bilgisayara olan merakım küçük yaşlarda başladı fakat pc konusunda bir eğitim alamadım.kendi araştırmalarım neticesinde hayatıma bir şeyler katmaya çalışıyorum. belki de bu araştırmacı bir ruha sahip olduğum içindir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın